Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı

Dördüncü Baskıya Önsöz

Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı’nın ilk baskısından bu yana 15 yıl geçti. Bu 15 yıllık süreçte, Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı kolay ulaşılan, hızlı erişime sahip, ücretsiz olarak dağıtılan bir kaynak olarak Türkiye’deki pek çok üniversitede lisans ve lisansüstü eğitimin bir parçası olarak kullanıldı. Her yeni baskıda, sorumluluk alan arkadaşlarımızın sayısı arttı, yeni ve genç akademisyenler bu gönüllü projeye destek vermeyi sürdürdü.

Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı’nın elinizde tuttuğunuz dördüncü baskısı bu genç ekibin eseri olarak ortaya çıktı. Kitapçık baştan sona yeniden gözden geçirildi, değişiklikler ve eklemelerle birlikte günümüzde kullanılan yazım kuralları sistemlerine (özellikle APA’ya) daha uygun hale getirildi. Daha önce olduğu gibi bu baskı da sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Fotokopi ile çoğaltabilir, serbestçe dağıtabilir ve isteyen herkesle özgürce paylaşabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi bu çalışmada kurumsal desteklerinden fazlasıyla yararlandığımız Başkent Üniversitesine, Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine ve tabii ki Psikoloji Bölümüne ve A. Esin Ağaoğlu'na teşekkürlerimizi sunarız.

Doğan Kökdemir
Ekim 2015, Ankara  

Önemli Not: ELYADAL tarafından yayına hazırlanan kitaplar ve P i V O L K A dergisi aksi belirtilmediği sürece tamamen ücretsizdir. Bu yayınları, Laboratuvarın internet sitesinden istediğiniz zaman, istediğiniz sayıda indirebilir ve izin almaksızın çoğaltabilirsiniz. Ancak, hem kitapların içerisindeki bilgileri hem de P i V O L K A'da yayınlanan yazıları kaynak göstermeden başka bir yayın içerisinde kısmen ya da kaynak gösterilse dahi tamamen kullanmak aşırmacılık olarak adlandırılan etik bir suçtur. Lütfen, yaptığınız alıntılarda Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı'nda da belirtilen kurallara uymaya özen gösteriniz.  

Yayına Hazırlayanlar

Dilay Eldoğan
Leman Korkmaz
Elif Helvacı
Zuhal Yeniçeri
Doğan Kökdemir

 

Akademik Yazım Kuralları Kitapçığını PDF olarak bilgisayarınıza indirmek için lütfen burayı seçiniz .

picture 

Akademik Yazım Kuralları Kitapçığı 

 picture